Close
Wonach suchen Sie?
Seite durchsuchen

5. Mai 2022

Втеча з України - швейцарський прийом з розкритими обіймами

Швейцарія виявила велику солідарність з громадянами України, які через війну  вимушено покинули країну. Окрім підтримки зі сторони державни та численної допомоги від приватних осіб, ця солідарність знайшла відображення у введенні особливого статусу захисту S. Захисний статус S дає змогу громадянам України легко та безбюрократично отримати притулок у Швейцарії. У дописі цього блогу ви можете дізнатися, як отримати статус захисту S і що вам потрібно враховувати. Також ви отримаєте найважливішу інформацію про в’їзд, візу та інші питання щодо статусу вашого притулку в Швейцарії. У кінці статті ви знайдете найважливіші веб-сайти, на яких можна дізнатися більше про охорону здоров’я, громадський транспорт та інші теми.

Оскільки правова ситуація постійно змінюється, ми рекомендуємо вам завжди відвідувати державні сайти. Ця публікація в блозі була написана англійською, німецькою та українською мовами.

A.  В'їзд та віза

В'їзд до Швейцарії для громадян України є нескладним. Все, що вам потрібно, це ваші в’їзні документи. Якщо у вас вони відсутні, достатньо, щоб ви могли показати, що ви залишили Україну через війну.

Ви можете в’їхати та перебувати у Швейцарії та інших країнах Шенгену протягом 90 днів без візи. 90-денний термін починається з моменту їх в'їзду в країну Шенгену (Румунія до них не входить). Однак після закінчення цього періоду ви повинні отримати дозвіл на ваше подальше перебування. Рекомендуємо подати заявку на отримання статусу захисту S.

B.  Статус захисту S

Після прибуття до Швейцарії ви можете негайно подати заявку на отримання статусу захисту S. Статус захисту S – це особливий статус, який відрізняється від звичайного статусу притулку. Зі статусом захисту S біженці повинні швидко та без бюрократичних процедур отримувати наступні права та допомогу:

  • Право на проживання
  • Фінансова підтримка
  • Медичне обслуговування
  • Дозвіл на воз'єдняння сім'ї
  • Дозвіл на працевлаштування (як і дозвіл на самостійну зайнятість)
  • Діти можуть відвідувати школу

Статус захисту S обмежений одним роком. Після цього його можна буде продовжувати неодноразово. Додаткову інформацію про свої права та доступні пропозиції допомоги можна знайти в інформаційному бюлетені schweizerischen Flüchtlingshilfe і на веб-сайтах, перелічених нижче.

C.   Заява про надання статусу захисту S

Щоб подати заявку на отримання статусу захисту S, ви повинні зареєструватися в одному з наступних шести федеральних центрів притулку з процедурною функцією.

м. Будрі

м. Берн

м. Базель

Rue de l’Hôpital 60

2017 Boudry

Morillonstrasse 75

3007 Bern

Freiburgerstrasse 50

4057 Basel

м. Кіяссо

м. Цюрих

м. Альштеттен

(Кантон Санкт Ґаллен)

Via Milano 23

6830 Chiasso

Duttweilerstrasse 11

8005 Zürich

Schöntalstrasse 2

9450 Altstätten

Для реєстрації ви можете відвідати нас особисто в будь-який час або записатися на прийом за допомогою форми заявки. Завантажити форму заявки можна з федерального сайту. На цьому веб-сайті ви також знайдете інформацію про час очікування у відповідному федеральному центрі притулку.

Щойно ви зареєструєтесь у федеральному центрі притулку, ви автоматично отримаєте житло харчування та харчування. З моменту подачі заяви ви отрумуєте медичне страхування та можете безкоштовно користуватися громадським транспортом у Швейцарії (наразі обмежено до 31 травня 2022 року).

Після реєстрації ви будете розприділені до одного з кантонів. Під час ващо перебування у Швейцарії цей кантон відповідатиме за ваше перебування і проживання. Ви можете бути розміщенні в державному закладі, приватній благодійній організації чи у гостьовій сім’ї. При розподілі по можливості враховуються особисті переваги. Сім’ї проживають разом.

D.   Оцінка вашої заявки

Щоб отримати статус захисту S, ви повинні відповідати певним критеріям. Перевірка інформації, чи відповідаєте ви необхідним критеріям захисту статусу S, як правило, займає від 1 до 3 днів.

Двома основними критеріями є те, що ви ще не подали заяви на статус захисту в іншій країні та що ви належите до групи осіб які потребують захисту.

До цієї групи осіб належать, наприклад, всі громадяни України та члени їх сімей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року. До членів сімей належать партнери, неповнолітні діти та інші родичі, які на час виїзду з країни повністю або частково знаходилися під вашою опікою. Однак і особи, які не є громадяни України за певних обставин можуть належати до групи осіб, які потребують захисту, і, таким чином, можуть подати заявку на статус S. Додаткову інформацію про індивідуальні критерії знаходиться на веб-сайті швейцарської допомоги біженцям.

Якщо ваш запит було відхилено, оскільки ви не можете бути віднесені до жодної групи осіб, потребуючих захисту, або ви вже подали заяву и іншій країні ЄС, ви все ще маєте можливість подати заяву на отримання притулку (біженства). Компетентний орган безпосередньо проінформує вас про звичайну процедуру надання притулку та подальшу кроки для її отримання. Також ви зможете отримати юридичну підтримку.

Ми також підтримаємо вас у цій складній ситуації. Для безкоштовної правової консультації ви можете зв'язатися з нами за адресою електронної пошти: immigration@vischer.com

Іншу корисну інформацію та пропозиції допомоги можна знайти на нижче вказаних державних та приватних веб-сайтах.

Сайт федерального веб-сайту

Швейцарський Червоний Хрест

Campax.org

Громадський транспорт

Тут ви знайдете інформацію про притулок, що стосується життя у федеральному центрі притулку (БАЗ) та життя у Швейцарії.

Дізнайтеся більше про медичну та інші види допомоги у Швейцарії.

На цьому веб-сайті ви знайдете багато інформації про перебування у Швейцарії.

Цей веб-сайт інформує вас про використання громадського транспорту у Швейцарії.

Прибуття з тваринами

Допомога у пошуку роботи

Юридичні консультаціі

Захист прав жінок

Прибуття з тваринами - сповіщення та дозвіл. Інформацію та реєстраційну форму можна знайти тут.

Тут ви знайдете веб-сайт для посередництва в пошуку роботи, який оріентований на біженців.

Спілка адвокатів міста Цюріха створила контактний пункт для біженців з України. Юридична консультація безкоштовна.

Оскільки багато жінок в даний час перебуває закордоном, існує ризик того, що ця надзвичайна ситуація може негативно викорустовуватися. У цьому питанні вам допоможе Департамент торгівлі жінками.

Kategorie: Immigration

Autoren

You are currently offline. Some pages or content may fail to load.